• Sukces naszego ucznia w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
          • Sukces naszego ucznia w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • 23 kwietnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

            Naszą szkołę i gminę w kategorii klas V-VIII reprezentował uczeń klasy V: Kajetan Pawlik, który zajął I miejsce w swojej kategorii i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

            Po napisaniu testu wiedzowego i eliminacjach ustnych, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia obiektu oraz poznali specyfikę pracy zawodowego strażaka.

            Organizatorem konkursu była Komenda Miejska PSP w Kielcach oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

            Serdecznie gratulujemy Kajetanowi i życzymy sukcesów podczas kolejnych etapów turnieju.

             

            Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Słupia za zapewnienie bezpiecznego transportu na Turniej  Wiedzy Pożarniczej.

        • PODZIĘKOWANIA
          • PODZIĘKOWANIA

          • Za nami 12. akcja Żonkile! W imieniu całego Zespołu dziękujemy, że włączyliście się Państwo w obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

                             Zespół Muzeum POLIN

        • Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych
          • Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

          • Przedstawiciele klasy VIII reprezentowali naszą szkołę w XIII Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych. Turniej przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się 12 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i był to konkurs wiedzy o symbolach narodowych i szkolnych. Drugi etap odbył się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 w Kielcach. Była to rywalizacja musztry i przemarsz pocztów sztandarowych

            Szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Marcelina Pietralska, Oliwia Wójcicka, Adam Grzegorczyk.

             

            Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

             

            Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Słupia za zapewnienie bezpiecznego transportu na turniej.

        • PODSUMOWANIE KIERMASZU WIELKANOCNEGO
          • PODSUMOWANIE KIERMASZU WIELKANOCNEGO

          • W dniach 18.03-27.03.2024 r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole został zorganizowany Kiermasz, podczas którego można było zaopatrzyć się w piękne i kreatywne ozdoby, rękodzieło, świąteczne gadżety oraz dekoracje wykonane przez dzieci, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów. Codziennie sprzedawane przepyszne domowe wypieki, rurki z kremem, muffinki, oponki, tęczowe galaretki a także świeże i ciepłe gofry z dodatkami, przyciągnęły rzesze szkolnych łasuchów. Finalnie zebraliśmy 4111 zł a dochód z kiermaszu zostanie przekazany na bieżące potrzeby szkoły.

            Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za możliwość zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. Dziękujemy paniom z trójek klasowych za pomoc, zaangażowanie, ogrom pracy włożony podczas Kiermaszu. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, Nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi oraz Urzedu Miasta i Gminy Nowa Słupia, rodziców, dzieci, oraz do wszystkich osób, które okazały nam wsparcie oraz swoją hojnością wsparły inicjatywę Rady Rodziców.

            Opiekunem kiermaszu była Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Stachyra- Hińcza.

          • „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży - BAKCYL ”

          • „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży - BAKCYL ”  to nazwa ogólnopolskiego programu, do którego pani dyrektor Renata Storzysz zgłosiła naszych najstarszych uczniów z klas V – VII.

            W ramach realizacji akcji uczniowie uczestniczyli w lekcjach online „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”, na których konstruowali bezpieczne hasła, brali udział w quizach sprawdzających ich wiedzę związaną z zagrożeniami internetowymi.

            Niniejszy program wpisał się w realizację szkolnych obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

          • W ramach akcji „Dni Bezpiecznego Internetu” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich lekcjach online prowadzonych przez pracowników Safer Internet, instytucji, która zajmuje się promowaniem właściwych zasad korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież.

            Uczniowie naszej „Zerówki” uczestniczyli w spotkaniu „Z internetem świat jest bliski”, uczniowie klas I-III wzięli udział w cyklu spotkań „Sieciaki”.  Starsi uczniowie obejrzeli lekcję „Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?”. Natomiast siódmoklasiści zwiększali swoją wiedzę  z zakresu „Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline?”

            Działanie to koordynowała pani Agnieszka Pawlik- Osuch.

          • MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

          • „Między nami kobietkami” to program edukacji prozdrowotnej, skierowany do uczennic klas VI szkół podstawowych zalecany przez MEN. Nasze uczennice, w ramach zajęć „Wychowanie do życia w rodzinie”, odbyły spotkanie z panią Karoliną Langier przedstawicielką firmy Procter and Gamble. Tematem prelekcji były przemiany związane z fizjologią oraz problemy wieku dojrzewania zaprezentowane w atrakcyjny i przystępny sposób. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jego uczestniczki otrzymały specjalne zestawy edukacyjne: książeczki informujące o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowane przez Centrum Informacji „Always” oraz pakiety próbek produktów sanitarnych.

        • „Szybuj Bezpiecznie w Internetowej Chmurze” - konkursy
          • „Szybuj Bezpiecznie w Internetowej Chmurze” - konkursy

          • Nasz szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu „Szybuj Bezpiecznie w Internetowej Chmurze” . W ramach programu uczniowie odbędą zajęcia profilaktyczne dotyczące tematyki bezpiecznego użytkowania Internetu prowadzone przez funkcjonariuszy policji. Mogą również uczestniczyć w poniższych konkursach.

            Kategorie konkursu realizowanego w ramach projektu:

            1. kategoria pierwsza – uczniowie klas I–III szkół podstawowych.

             Uczniowie przygotowują indywidualnie jedną pracę plastyczną na temat „Komputery są bezpieczne - do nauki użyteczne”. Praca powinna być ilustracją do jednej z kart 13- stronicowego, rocznego kalendarza ściennego. Praca nie powinna zawierać kalendarium (dat i napisów). Uczniowie wykonują pracę samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej, z wyłączeniem technik przestrzennych (wydzieranka, collage z elementami plasteliny itp.) Mile widziane są prace malarskie, rysunkowe (pastele olejne, kolorowe tusze). Nie jest dopuszczalne korzystanie z gotowych klipartów, grafik, zdjęć. Praca powinna być wykonana na arkuszu w formacie A3 (297 mm x 420 mm), w układzie wertykalnym (wysokość pracy powinna być dłuższym bokiem), jednak obszar wykorzystany na ilustrację powinien mieć wymiary: szerokość 270 mm x wysokość 270 mm (na dole arkusza powinna zostać wolna przestrzeń).

            1. kategoria druga – uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych.

             Uczniowie indywidualnie przygotowują prezentację na temat: „Internet jest na całym świecie – a świat cały w Internecie”. Prezentacja powinna zostać wykonana w serwisie canva.com lub w programie PowerPoint oraz składać się z siedmiu slajdów (slajd tytułowy, pięć slajdów merytorycznych, slajd końcowy zawierający informację o źródłach). Elementy graficzne mogą być wykonane przez ucznia lub mogą pochodzić z bezpłatnych serwisów stockowych (w tym z canva.com). Prezentacja powinna zostać wyeksportowana z poziomu serwisu canva.com lub programu PowerPoint do pliku wideo w formacie MP4 pod nazwą Imię_Nazwisko.mp4.

            Prace konkursowe będą oceniane przez Szkolną i Wojewódzką Komisję Konkursową na podstawie następujących kryteriów:

            1) oryginalność;

            2) zgodność z tematem konkursu;

             3) czytelność przekazu;

            4) pomysłowość;

            5) ciekawa forma graficzna;

            6) walory artystyczne;

            7) atrakcyjność pracy;

            8) staranność wykonania.

            Decyzja Szkolnej i Wojewódzkiej Komisji Konkursowej w zakresie oceny prac zgłoszonych do konkursu jest ostateczna, a uczniom nie przysługuje prawo odwołania ani protestu.

            Nadsyłając i udostępniając pracę uczestnicy oświadczają, że są jej autorami i posiadają wszelkie prawa do dysponowania pracą i wszystkimi jej elementami. Jeśli w pracy wykorzystywane są elementy pochodzące z innych zasobów niż własne (np. teksty, pliki graficzne), autor bezwzględnie musi wskazać dokładne źródło ich pochodzenia. Ponadto uczestnicy oświadczają, że nadesłana praca nie narusza praw osób trzecich, w szczególności wszystkich osób na niej widocznych, posiadają prawa do rozpowszechniania ich wizerunku, o ile taka ochrona występuje, oraz że osoby te wyraziły pisemną zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w konkursie. W przypadku osoby niepełnoletniej zgodę taką musi wyrazić jej opiekun prawny. W przypadku braku takiej zgody uczestnicy biorą na siebie odpowiedzialność za wszelkie uzasadnione roszczenia osób trzecich.

            Nagrody dla uczniów.

            Za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii nagroda rzeczowa dla ucznia w wysokości do 2000 zł;

            Za zajęcie drugiego miejsca nagroda rzeczowa dla ucznia w wysokości do 1800 zł;

            Za zajęcie trzeciego miejsca w każdej kategorii nagroda rzeczowa dla ucznia w wysokości do 1600 zł

            Za zdobycie wyróżnienia nagroda rzeczowa dla każdego ucznia w wysokości do 700 zł

            Prace należy dostarczyć do 26 kwietnia do sekretariatu lub do pedagoga szkolnego pani Agnieszki Pawlik-Osuch.

          • Młodzież z naszej szkoły w Finałach Mistrzostw Województwa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

          • W dniach 4 i 5 kwietnia reprezentanci Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi wzięli udział w siatkarskich mistrzostwach Województwa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas 6-7 ( roczniki 2010 i młodsi ). Była to już 3 edycja rozgrywek organizowanych przez  Stowarzyszenie Sport CK oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

            Dziewczęta i chłopcy spisali się doskonale rywalizując w rozgrywkach grupowych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach kwalifikując się do fazy finałowej.  Rozgrywki finałowe odbywały się w hali sportowej w Bilczy, gdzie nasi reprezentanci  bardzo dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik.

            Składy naszych drużyn:

            Dziewczęta:  Marcelina Pietralska, Kinga Góźdź, Patrycja Mierzejewska, Joanna Żebrowska, Magdalena Tokarczyk, Wiktoria Szczykutowicz, Agata Jasińska.

            Chłopcy: Adam Grzegorczyk, Filip Kuchniak, Bartosz Wieczorek, Olaf Sala, Paweł Skuza, Ksawery Pawlik, Jakub Błędziński.

            Trenerem była Pani Renata Jadwidzic.

            Serdecznie gratulujemy sportowcom udziału w turnieju finałowym.

          • KONKURS

          • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów  klas IV – VIII  Szkoły Podstawowej
            do udziału w konkursie
            „ Książka do której chętnie wracam”

            Cele konkursu:

            - zachęcenie uczniów do czytania

            - doskonalenie umiejętności literackich i plastycznych

            - rozwijanie wyobraźni twórczej

            - motywowanie do samokształcenia

            Forma realizacji:

            1. pisemna

            2. plastyczna

            Sposób realizacji:

            a) pisemna

            1. Wypowiedź pisemna (np.: opowiadanie, list, wiersz itp.), w której uczeń ma przedstawić książkę i zachęcić do jej przeczytania.
            2. Ocenie podlega zawartość merytoryczna, ortograficzna, interpunkcyjna, językowo-stylistyczna.
            3. Format pracy: 1-2 str. Wydruku komputerowego, czcionka 14.

            b) plastyczna

            1. Praca plastyczna (np.: broszura, plakat), w której uczeń przedstawi książkę
              i zachęci do jej przeczytania.
            2. Ocenie podlega m.in.: pomysł, estetyka, czytelność, sposób przekazu informacji, zawartość merytoryczna. `

            Termin realizacji:

            Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać w bibliotece do 17 maja 2024r.
             

            Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 0 - III  Szkoły Podstawowej
            do udziału w konkursie plastycznym.
            „Mój ulubiony bohater książkowy”

             

            Cele konkursu:
             - kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich
             - rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności
             - rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych

            Regulamin konkursu:
             - technika plastyczna dowolna
             - format dowolny
             - prace indywidualne
             - każda praca powinna zawierać opis: nazwa bohatera i tytuł książki, imię, nazwisko
               i klasa ucznia
             - prace oceniane będą przez nauczyciela bibliotekarza  i nauczyciela plastyki

            Kryteria oceny:
             - pomysłowość w ujęciu tematu,
             -  walory artystyczne,


            Termin realizacji:

             - Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać w bibliotece do 17 maja 2024r.

             

             

             

        • Podsumowanie XII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego
          • Podsumowanie XII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego

          • 5 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie XII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Na uroczystość zostali zaproszeni laureaci Konkursu oraz uczący ich nauczyciele języka angielskiego.  

            Wręczenia dyplomów i nagród książkowych uczniom oraz podziękowań dla nauczycieli dokonali dyrektor szkoły pani Renata Storzysz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia pan Andrzej Gąsior.  

            Po części oficjalnej wszyscy Laureaci oraz kilkoro uczniów naszej szkoły zostali podzieleni na drużyny i wzięli udział w przygotowanej specjalnie na tę uroczystość grze językowej Va Banque. Uczestnicy mogli się wykazać m.in. znajomością słownictwa, znajomością brzmienia innych języków, podstawową wiedzą dotyczącą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii czy umiejętnością czytania zapisów fonetycznych. 

            Uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą powyższych zagadnień, a sam udział w grze wywoływał zaciekawienie i spore emocje wśród uczestników oraz publiczności. 

        • DYŻUR PSYCHOLOGA
          • DYŻUR PSYCHOLOGA

          • Przypominamy, iż w najbliższy piątek, tj. 12 kwietnia odbędzie się dyżur psychologa w ramach Punktu Diagnostyczno - Konsultacyjnego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym lub wychowawcami.

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Rozpoczyna on miesiąc wiedzy na ten temat. Według Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje w naszym kraju u 1 na 100 osób. To oznacza, że w Polsce żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w spektrum autyzmu i ich rodzin.

          • ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

          • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

            pełnych wiary, nadziei i miłości.

            Radosnego, wiosennego nastroju,

            serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

            oraz wesołego Alleluja

            życzą

            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

          • WYNIKI ETAPÓW SZKOLNYCH ŚWIĘTOKRZYSKICH KONKURSÓW POEZJI

          • W dniu 26 marca b.r. w Szkole Podstawowej w Rudkach odbyły się etapy szkolne VI Świętokrzyskiego Konkursu Poezji w Języku Angielskim dla uczniów klas 7-8 oraz IX Świętokrzyskiego Konkursu Poezji w Języku Angielskim dla uczniów klas 4-6. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością sam pomysłodawca i organizator konkursów - pan Sławomir Sobocki – konsultant ŚCDN w Kielcach, który z uwagą przysłuchiwał się prezentacjom uczniów. 

            Do konkursu zgłosił się tylko jeden  uczeń z klas starszych  i aż dziewięcioro uczniów z klas młodszych. Każdy uczestnik wyrecytował dwa wybrane przez siebie wiersze. Oceny prezentowanych wierszy dokonało szkolne jury składające się z nauczycielek języka angielskiego według następujących kryteriów: poprawność językowa, ocena głosu, ocena elementów niewerbalnych, ocena wybranych wierszy (np. długość wierszy i ich trudność językowa). Ciekawy repertuar oraz wysoki poziom wykonawców sprawiły, że jurorzy nie mieli łatwego zadania, aby wyłonić laureatów. 

            Zwycięzcy eliminacji szkolnych zostają zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursu. 
            Są to: 
            w kategorii klas 4-6:

            • I miejsce – Kaja Kończak (kl.5), za recytację utworów: „Mother doesn’t want a dog” (J.Viorst) oraz „Please Mrs Butler” (A. Ahlberg);
            • II miejsce – Kajetan Pawlik (kl.5) – za prezentację wierszy: „Parent-Free Zone” (B. Moses) i „Chocolate Cake” (M. Rosen);
            • III miejsce  - Patrycja Mierzejewska (kl.6) za recytację wierszy: „One Art” (E. Bishop) i „Self-Help (M. Ryan).

            W kategorii klas 7-8:

            • I miejsce – Ksawery Pawlik (kl.7) za interpretację wierszy „If” (R. Kipling) oraz „It couldn’t be done” (E.A.Guest).

            Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.


            Dziękujemy  Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rudkach za gościnę, słodki poczęstunek oraz bardzo miłą atmosferę.
                                            
            Nauczycielki języka angielskiego

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi
      • 41 31-77-025
      • ul. Szkolna 10 26-006 Nowa Słupia Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych