• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

• 20.02.2024 23:09
      • Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z MinisterstweEdukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie z budżetu Państwa na zakup książek, realizację działań promujących czytelnictwo oraz zakup elementów wyposażenia biblioteki. Zostały zakupione książki w ilości 565 woluminów na kwotę 11 500,00zł.  Książki na nagrody dla uczniów w kwocie 500,00 zł. Ponadto do biblioteki szkolnej zostały zakupione trzy regały biblioteczne w  kwocie 3 000,00 na których zostały wyeksponowane nowo zakupione książki.
                    Przy zakupie książek zasięgnięto opinii Rady Rodziców, Samorządu Szkolnego oraz uczniów. Opracowano i przeprowadzono ankietę dla uczniów szkoły, której celem było zebranie informacji, jakie książki powinny zostać zakupione

Księgozbiór biblioteki został wzbogacony o:

• literaturę fantastyczną,
        • powieści historyczne,
        • powieści przygodowe,
        • opowiadania,
        • nowości wydawnicze  dla najmłodszych ułatwiające naukę czytania,
        • literaturę obyczajową.

Zapraszam do biblioteki szkolnej.