Z Erasmusem we Francji

24.07.2019 19:08

20 maja o godzinie 8:00 wyjechaliśmy z rynku w Nowej Słupi busem na lotnisko Chopina w Warszawie. Lot do Paryża trwał 2 godziny. Następnie pociągiem TGV pokonaliśmy w niecałą godzinę 200 km do Lille. Stamtąd, innym pociągiem, pojechaliśmy do Esquelbecq, skąd taksówki zabrały nas do szkoły w Wormhout. Tam zapoznaliśmy się z naszymi francuskimi partnerami i wspólnie oglądaliśmy francuski film wojenny pt. „Siła odwagi”.

Niezwykłe ferie w Niemczech z ERASMUSEM i historią.

25.02.2019 12:29

W dniach 20-25 stycznia 2019 roku grupa 10 osób ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego brała udział w spotkaniu projektowym ERASMUS+ w Niemczech. Temat tego pierwszego spotkania w ramach projektu „World war II, our history and its cultural legacy” brzmiał Młodzież w czasie wojny.

• Koniec pierwszej części rekrutacji

26.02.2019 17:50

Rekrutacja na dwa pierwsze spotkania projektowe:

• Do wymiany ze szkołą w Troisdorf w styczniu 2019 roku zakwalifikowano 5 chłopców i 3 dziewczynki:
        • III gimnazjum - 2 osoby,
        • VII - 2 osoby,
        • VI - 4 osoby.
      • Do wymiany ze szkołą w Wormhout w maju 2019 roku zkwalifikowano 6 dziewcząt i 2 chłopców z klas:
        • III gimnazjum - 3 osoby,
        • VII - 2 osoby,
        • VI - 1 osoba,
        • V - 2 osoby.
      • Rozpoczynamy drugą część rekrutacji. Zachęcamy do udziału w zadaniach i konkursach projektowych oraz do składania deklaracji przyjmowania uczniów ze szkół partnerskich. Najaktywniejsi maja szansę na wyjazd do Czech i Grecji.

Podczas spotkania projektowego w Niemczech ustalono, że szkoły partnerskie przybędą do Nowej Słupi w terminie od 9 do 13 marca 2020 r.

• Zadanie i konkurs projektowy

25.02.2019 12:22
      Zadanie:
      Oś czasu
      Konkurs na logo projektu

Inauguracja nowego projektu Erasmus+

25.02.2019 12:18
      15 października 2018 roku odbył się apel inaugurujący nowy projekt ERASMUS+ „World War 2, our History and its cultural legacy”czyli „Druga wojna światowa – jej spuścizna i nasza historia”. Koordynator projektu pan Robert Domański przedstawił  z jakich krajów pochodzą partnerzy realizujący projekt: Francji, Niemiec, Grecji, Czech i Polski oraz poinformował o ilości wizyt w szkołach partnerskich – czterech z czego dwie jeszcze w tym roku szkolnym. W styczniu 2020 roku partnerzy przyjadą z wizytą do Nowej Słupi. Na zakończenie zachęcił uczniów do aktywnego udziału w projekcie i zgłaszania chęci przyjęcia uczniów z partnerskich szkół do swoich domów w styczniu 2020 r. To niepowtarzalna okazja aby poznać rówieśników z innych krajów i współpracując z nimi poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń, które wywarły ogromny wpływ na kształt współczesnej Europy.