• Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

          • 28.09.2022 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.Opiekę nad uczniami sprawowali opiekun SU p. I. Wieczorek oraz wychowawcy klas. Społeczność uczniowska klas IV- VIII bawiła się w rytm ulubionej muzyki od 15:00 do 18:00.Nikt nie próżnował. Wszyscy świetnie bawili się i tańczyli. Wspólnie odtańczyli wielokrotnie belgijkę.Dowodzi to wielkiej integracji uczniów z różnych klas.Dopełnieniem dobrej zabawy był poczęstunek złożony z waty cukrowej i popcorn'u. Sprzęt do tychsmakołyków ufundowali rodzice.Dziękujemy za wspaniałą zabawę i cudowne popołudnie w szkole.Do nastpnego Dnia Chłopaka.

        • Alarm pożarowy
          • Alarm pożarowy

          • W naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Próbny alarm przygotowuje nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 krótkich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na wyznaczone miejsce zbiórki którym jest plac przed budynkiem szkoły.

            Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

        • Z wizytą w teatrze
          • Z wizytą w teatrze

          • 26 września br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ważnym wydarzeniu kulturalnym. Otóż obejrzeli spektakle teatralne w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach. Przedstawienia zostały wystawione przez Kielecki Teatr Lektur. Do dzieci z klas I-III adresowany był spektakl „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”. Aktorzy zaprezentowali dzieciom najsłynniejsze wiersze i bajki Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, jak: „Katar”, „Żaba”, „Sum”, „Samochwała”, „Kłamczucha” czy znana wszystkim „Rzepka”. Najmłodsi widzowie bawili się doskonale przy klasyce polskich bajek, tym bardziej, że aktorzy zapraszali „do pomocy” na scenę małych kandydatów na przyszłych artystów. Dla nieco starszych odbiorców – uczniów klas IV-VI – przeznaczone było drugie przedstawienie o intrygującym tytule: „Widziane z Olimpu”. Można by zapytać, co zobaczyli uczniowie siedzący na widowni? Mianowicie zanurzyli się oni w świat greckich bogów, mieszkańców Olimpu, ale także herosów, tytanów oraz ludzi. Śledzili rozterki Zeusa – boga bogów, obserwowali poczynania sprytnego Syzyfa, towarzyszyli Odyseuszowi w jego powrocie do Itaki, konstruowali skrzydła z Dedalem i współczuli Prometeuszowi tak strasznie ukaranemu za to tylko, że podarował ludziom ogień. Przez scenę w ciągu dwóch godzin przewinęła się cała plejada mitologicznych postaci: Atena, Hermes, Posejdon, Hades, Tanatos... na tle greckich wzgórz, kolumienek i budowli. Warta podkreślenia jest strona muzyczna spektaklu. Ze sceny co rusz dobiegała piękna, donośna grecka muzyka.

            Pełni artystycznych wrażeń uczniowie naszej szkoły wrócili do Nowej Słupi.

        • OPŁATA ZA WYŻYWIENIE
          • OPŁATA ZA WYŻYWIENIE

          • Szanowni Państwo,

            opłaty za wyżywienie wnoszone są w formie gotówkowej lub przelewu bankowego. Wpłaty należy dokonać na konto szkoły  72 8507 0004 2007 7002 7556 0001. W dziale tytułem należy wpisać imię i nazwisko ucznia, klasę, miesiąc, za który wnoszona jest opłata.  Potwierdzenie wpłaty przelewem należy dostarczyć drogą mailową  na adres szkoły: spnowaslupia@poczta.fm

          • Narodowe Czytanie pod Opatówką w Nowej Słupi

          • W tym roku akcja Narodowego Czytania skupiła się na doniosłym dziele romantycznego wieszcza. Cała Polska czytała "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Nasza szkoła włączyła się również w gminne obchody Narodowego Czytania. I tak, 9 września, uczniowie klasy VIIIb : Weronika Błędzińska, Lena Trepka i Krystian Mroczkowski zaprezentowali swe umiejętności recytatorskie podczas Narodowego Czytania pod Opatówką. Wydarzenie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna, a nasi młodzi artyści zaprezentowali znaną balladę "Powrót taty", zachwycając i wzruszając zgromadzoną publiczność.

            Tak wspaniały odbiór był możliwy nie tylko dzięki talentowi uczniów, ale i dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu. o co zadbał nasz nauczyciel - pan Jacek Góra.

            Jesteśmy dumni, że nasza szkoła jest obecna podczas wydarzeń o szerokim zasięgu.

        • Medal Fundacji WOŚP
          • Medal Fundacji WOŚP

          • Sztab #5694 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi został uhonorowany za długoletnią i owocną współpracę pamiątkowym medalem i certyfikatem z okazji 30-lecia działalności Fundacji.

        • OGŁOSZENIE
          • OGŁOSZENIE

          • Dnia 26 września (poniedziałek) o godz. 16.00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami kl. I - VIII. Ok. godz. 16.30 spotkanie oddziałowych Rad Klasowych w świetlicy szkolnej. Spotkania dla oddziałów przedszkolnych zaplanowane są na październik.

        • Światowy Dzień "Fair Play" - II Edycja # Biegu Fair Play PKOl w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi
          • Światowy Dzień "Fair Play" - II Edycja # Biegu Fair Play PKOl w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi

          • 8 września Nasza Szkoła przystapiła po raz drugi do akcji, której celem jest szeroka promocja postawy " Fair Play" wśród młodych ludzi. Nauczycielke wychowania fizycznego zorganizowali "bieg fair play" w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Idea biegu nie polega na rywalizacji i biciu rekordów, ale na poromowaniu właściwych postaw i wartości wśród dzieci i młodzieży, zarówno w sporcie jak i życiu codziennym. Wydarzeniu towarzyszyły pogadanki przeprowadzone na zajęciach wychowania fizycznego w myśl hasła "Nie zwycięstwo, ale udział, podobnie jak w życiu nie jest najwaniejszy triumf, ale walka. Nie samo zwycięstwo jest istotne, lecz sprawiedliwa rywalizacja".

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu :-) !!!!!!!

          • Przedsięwzięcie edukacyjno-profilaktyczne „Kochane Pierwszaki”

          • Nowa galeria Przedsięwzięcie edukacyjno-profilaktyczne „Kochane Pierwszaki” została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 6 września 2022 r. klasy Ia oraz Ib wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Zubą oraz p. Pauliną Wierzbińską-Loranty oraz p. Robertem Domańskim wzięły udział w kolejnej edycji przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego„Kochane Pierwszaki”,które odbyło się w Hali Legionów w Kielcach.Spotkanie uczniów klas pierwszych miało na celu zapoznanie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie I szkoły podstawowej z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych.

            W czasie wspólnej zabawy dzieci pogłębiały wiedzę na temat zagrożeń, a policjanci, strażacy i żołnierze praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym, zaprezentowali też specjalistyczny sprzęt. Dzieci miały możliwość oglądania wozów pożarniczych, policyjnych i wojskowych. Biskup Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne oraz pobłogosławił na progu nauki szkolnej. Uczniowie otrzymali odblaski oraz poczęstunek.

        • "Słuchaj, dzieweczko! - Ona nie słucha"
          • "Słuchaj, dzieweczko! - Ona nie słucha"

          • 5 września b.r. miała miejsce szkolna odsłona Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy bardzo ważne dzieło literatury polskiej - "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Dlaczego ważne? Otóż opublikowane równo 200 lat temu, bo w 1822 roku w Wilnie "Ballady i romanse" otworzyły w kulturze i literaturze polskiej nową, ale jakże znaczącą epokę - romantyzm! A romantyzm to zwrot ku uczuciu, wierze, miłości, umiłowanie wolności, kult powstańców, rycerskość, fantastyka i ludowość. "Ballady i romanse" to zbiór utworów wyrastających z ludowych podań i opowieści, pełne baśniowej fantastyki i tajemniczości. To pierwsze, na wskroś romantyczne dzieło Mickiewicza. Poeta "wpuszcza do literatury" zjawy, rusałki, duchy, ożywia naturę, karze zło, a nagradza dobro. Wychowawcy i nauczyciele poloniści weszli wraz z uczniami w ten magiczny świat czytając na lekcjach ballady narodowego wieszcza na czele z najsłynniejszą z nich - "Romantycznością". Warto w tym miejscu podkreślić, iż nasi uczniowie będą również brać udział w Narodowym Czytaniu organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowej Słupi.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

          • Dnia 1 września b.r. miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2022/23. Po mszy świętej uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do szkoły. Po zwyczajowym odśpiewaniu hymnu państwowego, Pani Dyrektor Renata Storzysz serdecznie powitała uczniów po przerwie wakacyjnej. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację na temat II wojny światowej przygotowaną przez uczniów klasy 8b pod kierunkiem nauczyciela historii, Pani Justyny Gąsior. W tym roku obchodzona jest 83. rocznica wybuchu tego tragicznego wydarzenia. Następnie kilka ciepłych słów skierował do uczniów Wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia P. Włodzimierz Zaręba, który życzył im powodzenia, wytrwałości i samych sukcesów. Uczniowie z radością udali się do klas wraz ze swoimi wychowawcami. Tym samym Nowy Rok Szkolny 2022/23 został uznany za otwarty.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi
        • 41 31-77-025
        • ul. Szkolna 10 26-006 Nowa Słupia Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych